Ielādē…

Topošā valdība plāno veicināt īres dzīvokļu būvniecību

Jaunajā valdības deklarācijas projektā starp plānotajām izmaiņām nodokļu politikā iekļauti arī ar dzīvojamo namu būvniecību un apsaimniekošanu saistītu jautājumu risināšana, raksta portāls Tvnet (lasīt visu rakstu)
Jaunā valdība plāno veidot godīgāku nekustamā īpašuma nodokļa politiku, ieviešot neapliekamo minimumu galvenajam mājoklim, tajā pašā laikā arī mazinot nevajadzīgu konkurenci starp pašvaldībām nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanā.
Īres dzīvokļu būvniecība

Topošā valdība mēģinās panākt arī 1000 jaunu īres dzīvokļu būvniecību ik gadu.

Šīs idejas vēl vērtēs Finanšu ministrija, jo starp tām ir arī daudzi finansiāli ietilpīgi pasākumi. Līdz ar to paredzams, ka deklarācijas melnraksts būs gatavs tikai nākamnedēļ.

Idejās valdības deklarācijai norādīts, ka plānots ieviest jaunu īres tiesisko regulējumu, lai veicinātu mājokļu īres tirgus attīstību, kā arī pilnveidot un attīstīt mājokļu valsts garantiju programmas mājokļa iegādei dažādām iedzīvotāju grupām.

Tāpat topošās valdības deklarācijas uzmetumā norādīts, ka jāizveido valsts atbalsta instrumenti īres dzīvojamā fonda attīstībai un jāpanāk 1000 īres dzīvokļu būvniecība ik gadu.

Pausta arī apņemšanās nodrošināt mājokļu kvalitātes celšanu, uzlabojot lēmumu pieņemšanu apsaimniekošanas jomā, stimulējot ēku atjaunošanu un veicinot finanšu resursu pieejamību.